Top 5 porad dotyczących projektowania domu od ekspertów projektantów wnętrz

Teraz, gdy uderzyła Cię myśl o nadaniu nowego charakteru Twojemu domowi, odkryj nowe sposoby na dodanie tego powitalnego czynnika do Twojego gniazda miłości. Zainspiruj się tymi pięcioma najważniejszymi wskazówkami dotyczącymi projektowania domu, pochodzącymi prosto z sekretnych pamiętników najlepszych projektowanie wnętrz online:

Czynnik kosmiczny
Bez względu na to, ile masz miejsca, zawsze mądrze jest się nim pochwalić, zamiast marnować go na przechowywanie, którego można uniknąć. Podwyższone łóżko z wydłużoną osłoną łóżka to zestaw kombi do ukrytego przechowywania i elegancji w Twojej sypialni. Bądź hojny z półkami. Inwestuj w jednostki o większej długości niż szerokości. Wybierz meble o różnej wysokości, ze szklanymi powierzchniami i lustrzanymi nogami stołowymi, aby uzyskać współczynnik przestrzeni.

Obfite oświetlenie
Kiedy tworzysz plany oświetlenia, twoim pierwszym krokiem powinno być znalezienie naturalnego źródła światła dla twojego domu. Wybierz dowolny obszar, który chcesz zaakcentować, na przykład dzieło sztuki lub mebel, i przygotuj miksturę źródeł światła, aby go podkreślić. Połączenie wiszącego, designerskiego żyrandola, kinkietu i lampy stołowej tworzy zachęcającą falę w atmosferze.

Baw się kolorami ścian
Jeśli jesteś pobłogosławiony przestrzenią, nie bój się postawić na jasne kolory ścian. Najlepiej wybrać farby w odcieniach ognistej czerwieni, flamingowego różu, cierpkiej pomarańczy, a nawet czerni, aby zaakcentować główną ścianę salonu lub sypialni. Jednak w przypadku małych pomieszczeń zawsze rozsądnie jest wybrać bardziej miękkie farby ścienne, takie jak biel, krem i beż, a także duże okna.

Meble do mieszania
Nie wyrzucaj po prostu starych kawałków. Wraz z trendem mikstur rządzących pomysłami na meble, wybierz wzór mix-it-up. Ustaw kultowy fotel w kształcie jajka w cierpkim kolorze przed zwykłą sofą w neutralnym odcieniu, aby doświadczyć nowej fali w swoim salonie. Możesz ozdobić zabytkowy fotel dziadka odważnymi geometrycznymi nadrukami i zobaczyć, jak wyróżnia się w przestrzeni do rysowania w trybie a-la-mode.

Sufity zasługują na uwagę
Podobnie jak Twoja osobowość, Twój dom również zasługuje na to, aby się wyróżniać i możesz to łatwo osiągnąć, zwracając uwagę na sufit. Możesz także stworzyć wielowarstwowy sufit, wprowadzając innowacyjne elementy 3D. Czy kiedykolwiek myślałeś o wybraniu złotej farby do sufitu? Oprócz odbijania naturalnego światła, złoty sufit dodaje dramatyzmu Twojej przestrzeni.